Kroupy v Praze poničily auta

Kroupy způsobily velké škody na vozidlech

Po nedělním krupobití praskají zákaznické linky pojišťoven, pracoviště likvidačních techniků a servisů ve švech. Nešťastní motoristé k nim míří kvůli kroupám, které se přehnaly v neděli Prahou. Nejčastěji jsou rozbitá světla, čelní skla a karoserie jsou samý dolík. Asi u třetiny vozidel mohou být karoserie neopravitelné. Některé škody se nevyplatí opravovat, protože jsou takového rázu, že převyšují obvyklou cenu vozidla.

U likvidačních techniků čekají tisíce aut na opravu. Na některé z nich se nedostává řada, proto musí motoristé likvidační techniky navštěvovat několikrát za den a doufat, že se na ně dostane. Navíc motoristé často dostávají u likvidačních techniků rozporuplné informace, které se mění hodinu od hodiny a na pracovišti panuje zmatek, protože přijíždějí další poškozená auta.

Každá škoda se musí individuální posoudit. Například dolíky v karoserii lze vytáhnout aniž by se poškodil lak. Při opravách mají však přednost rozbitá skla z toho důvodu, aby do auta nezatékalo. Pak budou teprve opraveny karoserie. Dolíky v karoserii totiž neohrozí provoz auta.

Pojišťovny registrují škody v hodnotě několik desítek miliónů korun.


Leave a Reply