Kurzy pro motorkáře

Naučí vás nejen předvídat

Podle některých odborníků chodí z autoškoly nedostatečně proškolení řidiči, kteří nezvládají motorky. Díky tomu pak při jízdě dělají zásadní chyby.

Na polygonu v Mostě učí začínající, ale i pokročilé motorkáře, jak ovládat svůj stroj. Na polygonu si řidiči vyzkouší co taková motorka dokáže, jak by se měli řidiči chovat na silnici, jak se správně brzdí, jak správně naklopit stroj, jak udělat úhybný manévr měkčeji, správné balancování při pomalé jízdě a že nejdůležitější je předvídat, a to všechno pod dohledem profesionálů, na ploše, kde se řidičům nemůže nic stát.

Instruktoři doporučují, aby si motorkáři občas specifické prvky zopakovali a vypilovali na volné a bezpečné trati nebo parkovišti. Budou se tak cítit více jistěji na svém stroji. Řidiči by měli vědět, že motorka se správně brzdí z 80 procent předkem a 20 procent zadkem

Kurzy bezpečné jízdy můžete pořídit kolem 1 500 korun. Výcvik na speciálně vybaveném mosteckém polygonu stojí asi 2 300 korun. Protože hodně motorkářů nemá motocykl plně pod kontrolou, měly by být tyto kurzy povinné. Řidiči by pak mohli jezdit na silnicích bezpečněji.

Leave a Reply