airbagy pro motocykly – jednotka airbagu, která obsahuje bezpečnostní vak a vyvíječ plynu (patrona) umístěný ve schránce před jezdcem, k němu jsou přidruženy čtyři nárazové senzory umístěné z obou stran přední vidlice, ty hlídají změny ve zrychlení a poznají i srážku motocyklu, tyto informace předají do elektronické řídící jednotky ECU, která vypočítá sílu nárazu a vyhodnotí, jestli je aktivace airbagu nezbytně nutná a pošle elektronický signál k plynové patroně a dojde k rychlému nafouknutí (0,06 sekund). Airbag zpomalí jezdce a sníží jeho případná zranění způsobená nárazem. (Honda)

Airbagové vesty a bundy vhodné pro motorky, čtyřkolky, koně
tyto vesty a bundy chrání bezpečnou jízdu na motocyklu, čtyřkolce, na koni a také může sloužit jako plovací vesta při vodních sportech. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních textilních materiálů, z nepromokavého materiálu s odnímatelnou tepelnou vložkou. Aktivační lanko je spojené pomocí karabinky s vozidlem. Bundy mají v sobě bezpečnostní systém shock buffering, který v případě havárie, kdy je jezdec vymrštěn ze sedadla pomocí odepínacího lanka aktivuje tlakovou nádobku s CO2, ta naplní ochranné prvky na hrudi a páteři v rychlosti od 0,2-0,5 sekundy. Airbag chrání důležité části těla jako je páteř, hrudník, krk, bederní oblast a břicho. K zabránění samovolného spuštění zabraňuje vůle lanka, která musí být napnuta minimální silou 11-15 kg. Tak nedochází ke spuštění např. při vystupování z vozidla, stání na stupačkách atd. Ceny za bundy a vesty se pohybují kolem 6 000 až 16 000 Kč za kus.
Možnost dalšího používání – stačí jen vyměnit náhradní bombičku CO2, výměna je snadná a za příznivé ceny (kolem 300 Kč).