Péče o stěrače

Taková jízda v deštivém a bahnitém počasí není nijak příjemná a dává zabrat i stěračům. V zimě stěrače vozu trpí ještě více, proto je nutná jejich pravidelná výměna.

Jestliže se chováte ke stěračům šetrně, vydrží i rok. Doporučuje se však stírátka měnit dvakrát do roka, vždy po letní a zimní sezóně. Sáhněte si do svého svědomí, kdy jste naposledy vyměnili vy stírátka na vašem autě.

Výměna jen gumiček není již aktuální. Protože u nových aut jsou stěrače konstruovány odlišným způsobem a gumičky by nemusely být stejné a zapadnout.

Dbejte na kvalitu mikrohran pryžové stírací lišty. Mohou se totiž poškodit i pouhými několika pohyby po suchém špinavém skle. Proto je dobré před jízdou zkontrolovat dostatek vody (v zimě – nemrznoucí kapalina) v ostřikovači, aby se lišty nepoškodily. Stěrači nestíráme ani námrazu. Úplně zničit je můžeme i při námraze odtrhnutím od skla. Pak bychom je mohli hodit rovnou do koše.

Může se stát, že stěrače vynechávají části skla. Je zapotřebí vyjmout celou pružnici a srovnat ji tak, aby sledovala zakřivení skla. Lišty omýváme měkkou houbou namočenou v mýdlové vodě.

Leave a Reply