Servis automobilu

Jarní prohlídka auta

Nejen kolo potřebuje seřídit a připravit na sezónní výlety s rodinou, ale i auto potřebuje základní prohlídku. Pokud jste zdatní a každoročně si automobil na sezónu připravujete sám, nezapomeňte zkontrolovat několik základních věcí. Bude potřeba zkontrolovat hladiny provozních kapalin nebo zda nedochází k jejich úniku. Funkčnost brzd je také velmi důležitým faktorem, na který bychom se měli zaměřit. Zda brzdí tak, jak by měly a ne až na doraz. Brzdy by neměly pískat ani skřípat. Rovnou se podívejte na brzdové destičky, aby nebyly příliš tenké. Když budete kontrolovat destičky, podívejte se rovnou i na stav celého podvozku a náprav. Poté se zaměřte na výfuk, neměl by být rezavý či děravý. Výměna stěračů by neměla být problém. Servis vám však zajistí i kontrolu dalších důležitých částí.

Ti, kteří se raději spoléhají na autoservis, mohou využít jarních akcí. Autoservisy v tuto dobu nabízejí základní prohlídky za pár korun nebo zcela zdarma a zaplatíte jen za případné opravy a doplnění provozních kapalin. Výhodné je zamířit do značkového servisu. U jednotlivých automobilek probíhají již servisní akce a někde s nimi teprve začínají. Tyto základní prohlídky se týkají například automobilky Škoda, Citroën, Renault, Honda, Kia. To znamená, že majitelé těchto vozů mohou využít různých akcí v rámci servisní kontroly.

Do konce dubna tak pořídí základní prohlídku za 99 korun škodovkáři ve vybraných značkových servisech. I majitelé hond budou mít jarní prohlídku za 99 korun od 12.4 do 7.5. Korejská automobilka Kia nabízí majitelům vozidel, která již nejsou ve výrobním programu, nákup originálních dílů na tato vozidla, a to se slevou 15 %. Kia nabízí jarní servisní dny od 6. do 16. dubna.

Leave a Reply